Jika začala s limitovanou edicí ART do běžných koupelen
Jika začala s limitovanou edicí ART do běžných koupelen Publikováno: 17. 06. 2014

Tvarová neotřelost, jedinečné pojetí, výtvarná svébytnost, originalita. Cílem nové řady ART, kterou právě uvádí na trh značka Jika, je přinést do běžných koupelen výrobky v unikátním designu a zároveň dát šanci mladým umělcům. Vždy se přitom bude jednat o limitovanou edici vybraného autorského díla. První vlaštovkou je umyvadlo Jika ART Džber, jež vzniklo jako klausurní práce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v Ateliéru keramiky a porcelánu. Jeho autorkou je Barbora Vinařová.

Umyvadlo Jika ART Džber nezapře inspiraci historickým koupelnovým vybavením, zároveň však uchvacuje propracovaností do nejmenšího detailu. Současně poskytuje vysokou kvalitu keramiky Jika a komfort jednoduché údržby. Tvarově čistý a přitom unikátní design vynikne jak v originálně pojatém moderním interiéru, tak v rustikálně laděném prostoru. Džber ocení i majitelé chalup v tradičním duchu. Jeho ucho slouží nejen jako zajímavý odkaz na minulost hygieny, ale dostalo i praktické využijí jako možnost pro zavěšení ručníku.

Jika ART Džber patří mezi umyvadla tzv. „na desku“. Bude se vyjímat na dřevě vhodném do koupelnových prostor i na keramickém či jiném podkladu. V dolní části disponuje průměrem 41, v horní pak 46 centimetrů a výškou 20 cm, ucho ho navyšuje o dalších 10 cm. Bylo vyrobeno v limitované edici a lze ho pořídit za cenu cca 6 000 Kč vč. DPH. Zájemci ho mohou zhlédnout a více informací získat v Galerii koupelen Laufen v Praze.

Více informací na www.jika.cz.

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo