Mezinárodní Trienále otvírá své brány
Mezinárodní Trienále otvírá své brány Publikováno: 23. 06. 2014

Tři výstavy, dvě hudební a jedno divadelní vystoupení a JELENOBRANÍ! To vše nabídne Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou v neděli 29. června v rámci slavnostního zahájení Mezinárodní trienále skla a bižuterie JABLONEC 2014.

Už od 9 hodin ráno mohou návštěvníci na hlavní budově shlédnout výběrovou přehlídku Trendy.Design.Produkce, na níž více než sedmdesát sklářských a bižuterních firem prezentuje své úspěšné výrobky posledních tří let. V kostele sv. Anny se od 10 hodin otevře SKLENĚNÁ REPUBLIKA – výběr z díla 20 sklářských výtvarníků ze všech krajů naší země, který již byl k vidění na mezinárodním veletrhu Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem. Od 13 hodin pak bude v univerzitní Galerii N zpřístupněna výstava A.TO.MY! , prezentující práce šestnácti českých, polských a slovenských středních odborných a vysokých škol.

Ve stejnou dobu začíná i doprovodný kulturní program na letní scéně Eurocentra. „Návštěvníci se mohou těšit na Glass AJETO Dixieland z Nového Boru, komedii „Tři v tom“ v podání Divadelního spolku Jirásek z Nového Bydžova a na závěr zahraje cimbálová muzika Dušana Kotlára z Liberce“, řekla produkční muzea Šárka Labusová. Celý den bude vstup do výstav a expozic i doprovodný program zdarma.

Pro všechny hravé v muzeu připravili také soutěž „Jelenobraní aneb Komu se nelení, tomu se jelení“. „Návštěvníci mají za úkol najít a spočítat členy jelení rodinky, kterým se v našem muzeu tak zalíbilo, že se odmítli vrátit do lesa a poschovávali se rodičům ve vitrínách“, přibližuje atrakci ředitelka muzea Milada Valečková. Komu se to podaří, bude zařazen do slosování o unikátní brož z limitované edice firmy Jelení šperky.

Hned po nedělní slavnosti přivítá muzeum účastníky mezinárodního bižuterního symposia, kteří budou vytvářet svá díla v prostorách Střední a vyšší uměleckoprůmyslové školy v Jablonci nad Nisou, aby je následně od pátku 4. července prezentovali na poslední z výstav celého projektu v Galerii Belveder.

Kdo nestihne slavnostní zahájení v neděli 29. června, může až do konce srpna využít cenově zvýhodněných vstupenek na všechny čtyři výstavy, připravených ve speciálním vizuálním stylu projektu.

Další informace najdete na stránkách muzea www.msb-jablonec.cz.

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo