5. místo pro AGC Flat Glass v soutěži zaměstnavatelem roku
5. místo pro AGC Flat Glass v soutěži zaměstnavatelem roku Publikováno: 01. 08. 2014

Dvanáctý ročník respektovaného ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku přinesl výrazné zpřísnění metodiky hodnocení. Do soutěže bylo přihlášeno 198 zaměstnavatelů a ty podrobyl detailní analýze institutu Saratoga z mezinárodní poradenské sítě PwC. Generálním partnerem ocenění byla v letošním roce opět společnost Sodexo – Řešení pro motivaci.

V prvním kole soutěže byla nejlepším Zaměstnavatelem roku 2014 vyhlášena v Ústeckém kraji společnost AGC Flat Glass Czech a.s. a v těsném závěsu se na druhém místě umístila společnost AGC Automotive Czech a.s.Absolutním vítězem celostátního kola soutěže Zaměstnavatel roku 2014 České republiky se stala společnost Hyundai Motor Manufacturing Czech,  společnost AGC Flat Glass Czech , člen skupiny AGC obsadila 5 místo.

V rámci nové metodiky jsou přihlášené společnosti hodnoceny podle objektivních dat a ukazatelů. Mezi hodnocená kritéria se řadí například hodiny školení na jednoho pracovníka, míra fluktuace zaměstnanců, počet pracovních úrazů, náklady na odměňování zaměstnanců a jejich poměr vůči celkovým výnosům společnosti. V rámci jednotlivých ekonomických sektorů jsou tyto ukazatele srovnávány také s mediánem za celý obor.

Zdroj: Tisková zpráva AGC Flat Glass Czech a.s.

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo