Veletrh Glasstec 2014: Objevovat svět ze skla
Veletrh Glasstec 2014: Objevovat svět ze skla Publikováno: 21. 10. 2014

Po dvou letech se mezinárodní sklářský průmysl opět setká v Düsseldorfu na veletrhu Glasstec 2014. Veletrh začíná dnes 21. října a končí v pátek 24. října 2014. Jedná se o přední mezinárodní veletrh a očekává se účast až 1150 vystavovatelů. Glasstec komplexně pokrývá jedinečný a rozmanitý trh se sklem. Minulý ročník veletrhu přilákal více než 42.000 návštěvníků. 

Žádný jiný světový veletrh zaměřený na sklo se nemůže vyrovnat podílem odborných návštěvníků (83% návštěvníků uvedlo, že jsou přímo zapojeni do rozhodovacích procesů v jejich společnostech).

V roce 2014 byl rozsáhlý doprovodný program veletrhu Glastec posílen. Skládá se například ze specializované výstavy „glass technology live“, centra řemesel, projektu „Autoglass Arena“, výstavy uměleckého skla a dalších akcí.

V sousedství přehlídky „glass technology live“ najdou návštěvníci Centrum fasád (sklo + fasáda). Součástí veletrhu je i konferenční program, který zahrnuje například odbornou konferenci o stavění ze skla nebo konferenci „Solar meets Glass“, na jejímž programu je průnik témat sklářské a solární branže.

Na základě návrhu Asociace sklářského a keramického průmyslu ČR schválilo v dubnu 2014  Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR dodatečné zařazení veletrhu Glasstec 2014 v rámci projektu Společná účast na specializovaných výstavách a veletrzích v zahraničí 2013 – 2014.

Mezi vystavovatele z České republiky patří například: FOR G s.r.o., GLASS SERVICE a.s., SKLOPAN LIBEREC a. s., Sklostroj Turnov CZ s.r.o., SPL RECYCLING, a.s.

Více informací o veletrhu najdete na stránkách www.glasstec-online.com.

Foto: www.glasstec-online.com

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo