Trienále zakončí světelná show
Trienále zakončí světelná show Publikováno: 27. 10. 2014

Mezinárodní trienále skla a bižuterie JABLONEC 2014, největší přehlídka současného skla a bižuterie v České republice, bude slavnostně zakončeno na státní svátek, v úterý 28. října. Vyvrcholením programu bude podvečerní světelná show.

Již od 9 hodin mohou návštěvníci na hlavní budově muzea naposledy shlédnout výběrovou přehlídku TRENDY.DESIGN.PRODUKCE, na níž více než sedmdesát firem prezentuje své úspěšné výrobky posledních tří let. Od 13 hodin pak budou mít možnost shlédnout dvě výstavy v Galerii Belveder, a sice výsledky Mezinárodního bižuterního sympozia a tvorbu švédského výtvarníka Hanse Falc Vobruby. Ve stejnou dobu začne na hlavní budově slavnostní program. Nabídne hudební vystoupení, mezi nimi třeba produkci na skleněnou harfu, návštěvníci si také mohou ještě zasoutěžit s firmou Jelení šperk v hledání členů jelení rodinky. „Tato soutěž vyvolala doslova hon na jeleny. Nasbírali jsme více než 1 500 anketních lístků, správného čísla se ale dopočítala jen asi třetina soutěžících. Z nich vylosujeme v závěrečném programu několik výherců originální brože v designu trienále“, uvedla autorka soutěže Kateřina Hrušková. Vyvrcholením derniéry bude po setmění venkovní světelná 3D projekce, která představí podobu dalšího skleněného objektu připravovaného ke zkrášlení muzejního parku. Celý cyklus výstav Mezinárodního trienále JABLONEC 2014 se těšil mimořádnému zájmu veřejnosti. „Všechny výstavy dosud navštívilo na 14 tisíc návštěvníků, z toho téměř 11 tisíc přišlo na hlavní budovu. Do kostela svaté Anny dorazilo na 1,5 tisíce lidí a do univerzitní Galerie N osm set, přitom tyto dva objekty byly otevřeny jen po dobu letních prázdnin.

Nejméně lidí si pak našlo cestu na Galerii Belveder“, pochvaluje si návštěvnost ředitelka muzea Milada Valečková. Slavnostní zakončení Mezinárodního trienále JABLONEC 2014 proběhne v úterý 28. října od 13 do 17 hodin, vstup do obou objektů muzea bude v úterý zdarma. Světelná show bude viditelná zvenku z muzejního parku, ale také od „bulváru“ 5. května. Zdroj: Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo