AGC v Teplicích zapálilo pec po rekonstrukci
AGC v Teplicích zapálilo pec po rekonstrukci Publikováno: 24. 03. 2014

Po téměř dvouroční rekonstrukci dnes společnost AGC Flat Glass Czech v Teplicích-Řetenicích opět zapálila hořáky na výrobní lince R1. Investice do vylepšení linky přišla na více než dvě miliardy korun a umožní firmě rozšířit výrobu plochého skla určeného pro automobilový průmysl. V provozu, který bude výrazně šetrnější k životnímu prostředí, vzniklo 80 nových pracovních míst.

„Rekonstrukce linky R1 nám umožní další zvýšení výroby plochého skla pro automobilový průmysl, po němž poptávka neustále roste. Tato investice patří v současné době k jedné z největších v rámci skupiny AGC. Jsme hrdí na to, že se uskutečnila právě v České republice a konkrétně v Teplicích,“ řekl Pavel Šedlbauer, předseda představenstva AGC Flat Glass Czech a viceprezident AGC Flat Glass Europe. První sklo by měla linka vyrobit ve druhé polovině dubna. Její kapacita bude 500 tun skla denně.

Zrekonstruovaná linka, která je jednou ze tří v závodě v Řetenicích, bude jedním z nejmodernějších zařízení svého druhu ve sklářském odvětví. „Dojde ke snížení energetické náročnosti výroby skla a také k významnému snížení emisí oxidů uhlíku, dusíku, síry a prachových částic,“ dodal ředitel závodu v Řetenicích Jiří Jangl. Investici do úsporných technologií podpořila také Evropská unie z fondů LIFE+ a SILC. Dotace například umožnila instalovat zařízení na využití zbytkového tepla pro ohřev plynů pro vytápění sklářské vany.

AGC Group investovala v Česku do svých závodů na výrobu skla už více než 20 miliard korun. V současné době probíhá například také rozšíření závodu AGC Automotive v Chudeřicích u Bíliny za více než 100 milionů korun. AGC Group u nás vlastní vedle závodu v Řetenicích a Chudeřicích další čtyři výrobní závody.

Zdroj: Tisková zpráva AGC Flat Glass Czech 24. 3. 2014

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo