SKLÁŘSKÉ STROJE ZNOJMO s.r.o. dodávají novou generaci komorových pecí
SKLÁŘSKÉ STROJE ZNOJMO s.r.o. dodávají novou generaci komorových pecí Publikováno: 12. 04. 2015

Na začátku prosince loňského roku proběhla instalace prvních dvou kusů komorové pece nové generace s typovým označením KP 2,5. Pece byly dodány do závodu VETROPACK MORAVIA GLASS a.s. v Kyjově.

Komorová pec se používá ve sklářských provozech k předehřevu a udržení stanovené teploty forem na výrobu obalového skla. Pece jsou vyráběny ve variantě s plynovým či elektrickým ohřevem. Historie původního provedení komorové pece sahá do roku 2002, kdy firma začala s jejím vývojem. Za téměř 12 – ti letou historii dodala 43 komorových pecí do řady zemí, zejména do Rakouska, Polska, Ruska a Ukrajiny. V roce 2013 dodala šest komorových pecí s elektrickým ohřevem do sklárny v Indii.

V souladu s plánem vývoje se konstrukční oddělení věnovalo vývoji nové generace komorové pece s cílem zvýšení uživatelského komfortu, eliminace energetických ztrát a modernizace designu. Byl však kladen důraz na zachování uživatelských parametrů, díky kterým zaručuje pec velmi jednoduchou obsluhu a nadále platí heslo typické pro tento stroj: „stačí pouze stisknout tlačítko“.

Mimo mnohá další vylepšení se vývoj promítnul především do řízení a ovládání zakládacího vozíku, kam byl namísto sady koncových spínačů implementován polohový snímač a polohování vozíku je jím přesně odměřováno. O fungování komorové pece se stará PLC, jehož nastavení a ovládání usnadňuje dotykový panel zobrazující probíhající procesy. Při vývoji nové generace komorové pece byly zohledněny specifické požadavky našich zákazníků.    

Společnost pevně věří, že nová generace komorové pece přinese uživatelům vyšší přidanou hodnotu a bude spolehlivě pracovat ve sklářských provozech po celém světě.

 

Zdroj: www.sszn.cz

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo