Slavnostní předávání Cen Czech Grand Design 2014
Slavnostní předávání Cen Czech Grand Design 2014 Publikováno: 21. 03. 2015

Dne 14. března 2015 byly ve Stavovském divadle v Praze již podeváté slavnostně uděleny ceny Czech Grand Design 2014. Toto prestižní ocenění si odnesli autoři těch nejlepších projektů v celkem jedenácti kategoriích. Absolutním vítězem a držitelem titulu Grand designér roku se stalo studio DECHEM, tvořené Michaelou Tomiškovou a Jakubem Janďourkem za projekt LABORATORY LIGHTS z řady KAVALIER DESIGN. 

Společnost Kavalierglass, jakožto tradiční český výrobce varného skla pro domácnost a laboratorního skla ze Sázavy se spojila s mladými designéry studia Dechem a nabídla zákazníkům něco, co opravdu nikdo nečekal – atraktivní svítidla, která tvarově vycházející z laboratorních produktů značky SIMAX. „Baňky a odlivky, dostaly svou novou tvář a funkci a v kombinaci se světlem povýšily obyčejné technické laboratorní sklo na půvabný zářící materiál“ vyzdvihl své návrhy Jakub Janďourek.

„ Se studiem DECHEM spolupracujeme již druhým rokem a s výsledky společného úsilí jsme opravdu spokojeni“, uvedla Olga Gronychová, Marketing Manager společnosti Kavalierglass. A ačkoli je projekt Kavalier Design skutečným benjamínkem, stal se díky prezentaci na Designbloku a především díky ocenění „ Výrobce roku 2014“ Czech Grand Design 2014 opravdu známým. Kolekce Kavalier Design zahrnuje nyní 10 variant svítidel. „Celou kolekci finalizujeme a plánujeme začátek prodeje na červenec letošního roku“, informovala Olga Gronychová.

Michaela Tomišková a Jakub Janďourek získali titul za svou práci pro Kavalierglass, za kolekci pod svou vlastní značkou DECHEM a za Materiálovou vázu vytvořenou pro další českou značku Křehký, se kterou rovněž vyhráli ocenění Nejlepší nový produkt na veletrhu Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem. O úspěchu studia DECHEM svědčí i to, že cenu v kategorii Výrobce roku – Cena Ministerstva průmyslu a obchodu ČR získala právě společnost Kavalierglass za kolekci Laboratory Lights navrženou DECHEM.

 

Celou kolekci Kavalier Design a další info najdete na stránkách www.kavalierglass.cz

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo