Prague Design Week promění jarní Prahu
Prague Design Week promění jarní Prahu Publikováno: 15. 05. 2015

Druhý ročník Prague Design Week odstartoval 11. května  a veřejnost seznámí s designovými odvětvími vskutku komplexně. Kromě přehlídky více než 70 vystavovatelů totiž přinese i přednášky o procesu tvorby, Design Kino nebo workshopy s návrháři. Široká veřejnost bude mít příležitost obdivovat výsledky práce designérů, šperkařů, módních návrhářů, kreativců, ale i ateliérů škol nebo firem. Prague Design Week návštěvníkům exkluzivně nabídne expozice, které se zde představí v tuzemské či pražské premiéře – například výstavu „Bylo nebylo“ od pěti módních designérů či světelnou interaktivní instalaci #SRDCE. Prezentovat se zde budou také projekty Ještěd 73 a BAZAAR CHARITY nebo rarity jako optimistické rakve z dílny HogoFogoDesign.

 

Prague Design Week se včetně doprovodného programu uskuteční v Kafkově domě u Staroměstského náměstí od 11. do 17.  května a veřejnost jej může navštívit v rámci celého týdne za 100 Kč, anebo 50 Kč (zlevněné vstupné). Expozice budou v pondělí 11. května otevřené mezi 12. a 21. hodinou, od úterý 12. do soboty 16. května pak od 10 do 21 hodin a v průběhu posledního výstavního dne, neděle 17. května, od 10 do 19 hodin.   Vedle poutavých výstav a aktivit získají zájemci příležitost některé z výrobků na místě přímo od designérů i zakoupit.

Jarní přehlídka tvorby českých a zahraničních designérů představí řadu atraktivních projektů. Mezi nimi budou k vidění také desingové kousky ze skla, keramiky i porcelánu, jako například nápojový soubor od Aleny Hájkové, jež je zaměřen na pochopení světa nevidomých, dále šperky, nádobí, dekorace či lampy z dílny Blaho, závěsné ocelové svítidlo, jehož tvar je inspirován přírodou a elipsovitý tvar svítidla připomíná máchání křídel můry od tvůrkyň – Hana Majerová & Magdalena Němcová, nebo kolekci BEGINNING za níž stojí dva studenti pražské UMPRUM Sebastian Kitzberger (sklo) a Štěpán Smetana (architektura) a v rámci Prague Design Week  představí svojí první společnou  kolekci svítidel z ručně foukaného a broušeného skla, a další.

Více informací naleznete na stránkách www.PragueDesignWeek.cz

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo