První květnový víkend v Karlových Varech se těšil rekordní návštěvnosti
První květnový víkend v Karlových Varech se těšil rekordní návštěvnosti Publikováno: 01. 06. 2015

Karlovy Vary zahájily oficiálně lázeňskou sezónu 2015. První květnový víkend se v oblíbených lázních uskutečnil videomapping či svěcení minerálních pramenů, městem prošel historický průvod. Součástí oslav byly i Jarní porcelánové slavnosti, nad nimiž převzala záštitu agentura CzechTourism.

Již 20. ročník Jarních porcelánových slavností se konal po celý prodloužený víkend před Grandhotelem Pupp a podle hrubých odhadů přilákal více než 20 000 návštěvníků. Další 2 000 diváků si prohlédly současnou produkci společnosti Thun ve Slavnostním sále Grandhotelu Pupp v rámci výstavy Prostřené stoly. Nechyběly ani prodejní stánky a Porcelánová školička pro děti.

„Porcelán a sklo jsou artikly, které se po dlouhá staletí vyváží do celého světa a právem se pyšní označením "typický produkt Karlovarského kraje“. Těší mě proto, že se výrobci zvučných značek spojili a vytvořili turistický produkt „Po stopách tradice“, který propojuje provozy Jan Becher Muzeum, sklárny Moser a porcelánové manufaktury Thun,“ říká Monika Palatková, generální ředitelka agentury CzechTourism.

Karlovarský kraj se dlouhodobě řadí mezi nejnavštěvovanější turistické regiony hned po Praze. V roce 2014 region navštívilo více než 524 000 tisíc zahraničních návštěvníků.

Zdroj: Tisková zpráva (Czech Tourism) 5. 5. 2015

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo