Kolekce "DESIGN MOSER 2015" s úspěchem představena doma
Kolekce Publikováno: 10. 06. 2015

V pondělí 25. května 2015 zažilo centrum Prahy vskutku nevídanou událost. Prostor před prodejní galerií Moser Na Příkopě a pasáž Černá růže se proměnily v malou sklárnu! Kolemjdoucí Pražané i návštěvníci hlavního města sledovali u malé sklářské pece, jak skláři zpracovávají žhavou sklovinu a někteří odvážlivci si práci s píšťalou dokonce vyzkoušeli. 

Své umění předvedli rovněž mistrová – rytečka Milada Zvolánková a sklářský výtvarník - malíř skla Jan Janecký. Před zraky diváků na hladkých skleněných tvarech vytvářely typické moserovské dekorace. Překvapení diváků se měnilo v nadšení, a kdo měl ještě alespoň chvilku času, zamířil do galerie Moser, aby si zde v klidu prohlédl krásy nové kolekce "Design Moser 2015". Jistě k velké spokojenosti Ludwiga Mosera, zakladatele firmy, jehož portrét je umístěn ve vstupním sále galerie, aby mohl sledovat počínání svých nástupců.

Příjemný květnový den moserovských řemeslných dovedností vyvrcholil slavnostním večerem "Mosty ke kráse", na kterém byla nová kolekce "Design Moser 2015" oficiálně prezentována. V hudební části večera vystoupili operní pěvec Štefan Margita a klavírní virtuoska Irina Kondratěnko. Mezi hosty večera byli pan Jan Hamáček, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, pan Jan Mládek, ministr průmyslu a obchodu a mnozí další hosté a obdivovatelé křišťálu Moser.

Po úspěšné cestě evropskými a asijskými zeměmi se tak nová kolekce osobitým způsobem představila doma.

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo