XII. Mezinárodní sklářské sympozium
XII. Mezinárodní sklářské sympozium Publikováno: 06. 07. 2015

Mezinárodní sklářské sympozium IGS, které již více než 30 let patří neodmyslitelně k Novému Boru, pomalu klepe na pomyslné městské dveře. Kolem 70 účastníků město přivítá ve dnech 1. až 4. října 2015. Přípravy sympozia jsou v plném proudu, jednotliví pořadatelé se připravují na průběh sympozia individuálně v rámci svých firem, s úzkým pracovním týmem ve složení Jaromír Dvořák, Alena Forgáčová, David Sobotka, Petra Ajšmanová a Milan Hlaveš čile komunikují a setkávají se s ním za účelem výměny informací, v dubnu se pak sešel ke společnému jednání celý širší pořadatelský tým.

Čtyřdenní program sympozia bude mít standardní průběh. Připraven je speciální program pro účastníky a hosty sympozia, pro média i pro širokou veřejnost. Předpokládá se, že největšímu zájmu se opět bude těšit Den otevřených dveří, kdy pořadatelské subjekty zpřístupní veřejnosti své provozy a také vzorkovny odhalí ukrytou skleněnou krásu. Cílem pořadatelů je připravit takový program sympozia, který poskytne zážitky a vyžití všem návštěvníkům bez ohledu na jejich věk, profesi či sociální postavení, přiblížit veřejnosti nejen krásu sklářského řemesla a umění, ale rovněž ukázat, že Nový Bor je příjemným a zajímavým městem.

Mezinárodní sklářské sympozium má obrovský potenciál pro zvýšení turismu, a proto je plánována v rámci sympozia nejen propagace sklářství, ale také nabídka okolních turistických atraktivit.

Oficiální webové stránky sympozia www.igsymposium.cz budou pravidelně přinášet aktuální informace, o dění ve městě bude informovat také městský web, zcela novým informačním kanálem letošního sympozia pak je také facebook.

Zdroj: www.crystalex.cz

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo