Nový MATELAC T - dekorativní sklo společnosti AGC
Nový MATELAC T - dekorativní sklo společnosti AGC Publikováno: 05. 08. 2015

Společnost AGC představuje nový Matelac T, kalitelné lakované sklo se saténovou povrchovou úpravou, aby rozšířila škálu dekorativních skel.

Pro doplnění stávající barevné škály Lacobel T a v souladu s aktuálními trendy směřujícími k hebkým a matným povrchovým úpravám nabízí společnost AGC škálu svých jedinečných kalitelných lakovaných skel se saténovou povrchovou úpravou: Matelac T, který představuje zcela nové spektrum současných možností designu, a přitom nabízí stejné výhody a vlastnosti. Jedná se o ploché sklo float na jedné straně matované kyselinou a na straně druhé pokryté vysoce kvalitním lakem, které musí být tepelně opracované. První lakované sklo se saténovou povrchovou úpravou, které lze ve zpracovatelském závodě ihned řezat a tepelně opracovávat. Po tepelném opracování je Matelac T skutečně smaltovaným sklem, které je odolné vůči vlhkosti, poškrábání, vysokým teplotám a UV záření.

Toto sklo je k dispozici ve stejné standardní škále 15 moderních barev jako Lacobel T, nabízí architektům a designérům ještě více kreativních možností pohrát si s kontrasty a perspektivami a je velmi zajímavým doplňkem již kompletního portfolia dekorativních skel AGC. Splňuje nejvyšší požadavky na bezpečnost ve veřejných i soukromých budovách a může být s jistotou použit pro interiérové i exteriérové  architektonické aplikace, od nábytku, obkladu stěn, pracovních desek a prodejních vitrín až po vnější fasádní obklady a parapety. Matelac T rozšířil rozsáhlé portfolio produktů AGC certifikovaných Cradle to Cradle Certified Silver, kam již patří Lacobel, Lacobel T, Matelac, Mirox a Matelux, a architekti a projektanti tak mohou těžit ze stále rostoucího výběru ekologicky šetrných řešení. Použití certifikovaných výrobků umožňuje architektům, designérům a zpracovatelům zlepšit hodnocení svých projektů pro mezinárodní certifikaci LEED.

Zdroj: www.agc-glass.eu

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo