Jika zachraňuje bájné mořské příšery a nabádá k šetření s vodou
Jika zachraňuje bájné mořské příšery a nabádá k šetření s vodou Publikováno: 12. 10. 2015

Okouzlující sirény, hrozivý Kraken či zákeřná Hydra jsou hlavní hvězdy expozice „Šetřete s vodou, ať neskončí bájné příběhy“, která ohromila návštěvníky letošní výstavy EXPO v italském Miláně. Značka Jika, která spadá do portfolia společnosti Laufen CZ, v rámci svojí expozice na mezinárodní výstavě velice netradiční cestou upozornila na problematiku šetření s vodou.

V instalaci, která je veřejnosti přístupná až do 17. listopadu, se návštěvníkům představí svět mytických mořských bytostí, rusalek, vodníků, bílých velryb a dalších vodních monster, která by bez vody, životadárné tekutiny, nemohla existovat.

Tradiční česká značka koupelnového vybavení a sanitární keramiky, Jika, touto výstavou podporuje svůj dlouhodobý záměr vyrábět produkty, které jsou šetrné vůči vodě. Ruku v ruce s tímto posláním skýtá také komfort a jednoduchý elegantní design, o čemž se mohou návštěvníci výstavy přesvědčit na vlastní oči. „V improvizovaném kinosále posloužily jako sedačky naše úsporné toalety Jika Olymp Deep, Mio a Pure,“ uvádí Ladislav Dvořák, generální ředitel společnosti Laufen CZ, pod níž značka Jika patří. „Tyto klozety jsou vybaveny originálními polepy s motivem vody a také informací, jak malý objem tekutiny vyžadují na spláchnutí zmíněné klozety, a kolik ušetří vody v porovnání se spotřebou běžných toalet.“

Expozice Jika s názvem „Save water, save legends“ je k vidění do 17. listopadu v Prague Gallery: I.P.Pavlova 5 (vchod z Legerovy ulice), 120 00 Praha 2.

Více informací naleznete na www.jika.cz.

Zdroj: Tisková zpráva Laufen CZ

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo