Centrum služeb pro turisty porcelánky Thun
Centrum služeb pro turisty porcelánky Thun Publikováno: 07. 12. 2015

Porcelánová zastávka – centrum služeb pro turisty nabízí kvalitní odpočinkové a relaxační zázemí nejen pro návštěvníky, kteří přijíždějí do Nové Role jako turisté nebo cykloturisté, ale i pro návštěvníky návštěvnického okruhu Thun 1794 a.s. Nabízí expozici s tématem Porcelánový příběh, vnitřní i venkovní dětský koutek, venkovní odpočinkové prostory, kavárnu či informační centrum.
 

Porcelánka Thun rozšiřuje stávající Návštěvnický okruh a stává se tak první porcelánkou v České republice, která disponuje uceleným Návštěvnickým centrem. Přináší na trh industriální turistiky v Karlovarském kraji komplexní řešení této stále žádanější služby.

Návštěvnický okruh velmi úzce spolupracuje s Návštěvnickým centrem sklárny Moser a Muzea Becherovky. Novinkou Návštěvnického centra v Nové Roli je Porcelánová zastávka, která od prosince tohoto roku tvoří nový úvod do Návštěvnického okruhu. Návštěvník má možnost se v Porcelánové zastávce zastavit, ale především se seznámit se současnou výrobou českého porcelánu a těžbou kaolinu, dominantní surovinou pro výrobu kvalitního porcelánu ze společnosti Sedlecký kaolin a.s..

V rámci Porcelánové zastávky lze využít sociálního a stravovacího zařízení či prodejny porcelánu.

Zdroj: Tisková zpráva Thun 1794 a.s.

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo