Nová linka ve společnosti Český porcelán a. s.
Nová linka ve společnosti Český porcelán a. s. Publikováno: 16. 02. 2016

Od založení akciové společnosti Český porcelán rostla výroba a s ní ruku v ruce i tržby. Podnik neustále rozšiřoval a dodnes rozšiřuje svou nabídku, čímž drží krok na trzích. Svým zákazníků nabízí sortiment, o který je stale velký zájem. V minulých letech prošli obměnou ostré pece i glazovací linka, teď je na řadě i linka pro výrobu snídaňových hrnků.

Starou linku, která je ve společnosti 13 let a vyrobilo se na ní více než 25 milionů hrnků, vystřídá nova linka od německé společnosti Lippert, což je jeden ze dvou specialistů na podobná zařízení. A proč se pro výměnu linky společnost rozhodla? „Technologie už byla zastaralá, nova linka garantuje pouze 1% odpadu, a součástí nové linky je i sušárna, kde se hrnek usuší na 1% vlhkosti a může se rovnou dát do pece. To u staré linky nešlo, tam se muselo čekat do druhého dne“, uvedl Vladimír Feix, výrobní ředitel společnosti.

Při montáži nové pece pomáhali německým specialistům i technici Českého porcelánu. A po několika měsících jsou práce u konce. Nová linka zmodernizovala výrobu českého porcelánu, ale o práci ale nikdo nepřišel. Linku spustil symbolicky sám pan generální ředitel akciové společnosti pan Feix.  Nová linka na výrobu snídaňových hrnků stála 21 milionů 600 tisíc korun a společnost ji pořídila z vlastních prostředků.

Linka byla pokřtěna LADY a během jedné směny vyrobí až sedm tisíc kusů o dvou tvarech současně. Přesněji za hodinu vyprodukuje 1 100 hrnků. Plnoautomatická linka, řízená počítačem, dokáže vyrábět současně dva typy hrnků. Na staré lince se všechno dělalo ručně. U nové se do počítače naprogramuje zadaný tvar hrnku, jehož parametry zůstávají v paměti počítače, a pak se už jen podle potřeby spustí požadovaný program. V Dubí momentálně vyrábějí na sto různých tvarů hrnků, do paměti linky se postupně doplní.

Zdroj: www.cesky.porcelan.cz

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo