Design Moser 2016 putuje do celého světa
Design Moser 2016 putuje do celého světa Publikováno: 14. 03. 2016

První příležitostí představit novou kolekci "Design Moser 2016" na mezinárodním poli byly na přelomu ledna a února 2016 dvě přehlídky designu - Maison et Objet v Paříži (22. - 26. ledna 2016) a Ambiente ve Frankfurtu (12. - 16. února 2016), které si nenechaly ujít stovky návštěvníků. A že do této nové kolekce vložili čeští sklářští výtvarníci i řemeslníci sklárny Moser to nejlepší, všechen svůj um, invenci a úctu k matérii skla, se přímo na místě přesvědčily obdivovatelé jedinečné uměleckořemeslné práce.

Největší obdiv sklidila kolekce jedenácti originálních ručně vyráběných stolních lamp soudobého designu i historických vzorů, které stylově navazují na moserovské lampy vyráběné v období kolem roku 1910.

Kolekce křišťálového skla moderních tvarů v jemných pastelových barvách a duhových odstínech doslova rozsvítila výstavní prostory sklárny Moser. Pod moderními uměleckými kolekcemi jsou podepsáni výtvarníci jako např. Milan Knížák, Jan Čtvrtník, Jiří Šuhájek, Boda Horák, německý designér Daniel Eltner a další. Jiří Šuhájek navrhl kolekci čtyř váz v originálním pojetí ztvárnění čtyř živlů – voda, oheň, země a vzduch. Dekorativní soubor Carrara od uměleckého ředitele sklárny Moser Lukáše Jabůrka zahrnuje nejen vázy a mísy v kombinaci křišťálu a italského mramoru, ale také dvě lampy. Podobně zářily i monumentální designové kusy ručně malované zlatem a barevnými emaily.

Zaslouženou pozornost vyvolala limitovaná edice vrstvených váz s mistrovskými rytinami motivů slavných obrazů Caravaggia a Sandra Botticelliho. Kolekce Design Moser 2016 byla v Paříži a Frankfurtu přijata velmi pozitivně a může se těšit na svou další cestu. Na jaře bude představena v Praze domácím klientům a potom už křišťálová krása se značkou Moser poputuje z Evropy do Ameriky a Asie.

Zdroj: www.moser-glass.com

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo