Nové antireflexní sklo od AGC nese název Planibel Clearsight
Nové antireflexní sklo od AGC nese název Planibel Clearsight Publikováno: 12. 04. 2016

AGC Glass Europe představuje své nové exkluzivní antireflexní sklo – Planibel Clearsight. Speciální antireflexní povlak pomáhá minimalizovat odlesky a snižuje světelnou reflexi na pouhých 0,8 %, což je významně nižší hodnota než u běžného floatového skla. Z tohoto důvodu je ideální pro aplikace v muzeích nebo na výlohy obchodů. Toto nové sklo bude k dispozici od března 2016.

Běžné sklo float, které je používáno pro výkladní skříně prodejen nebo u výstavních ploch, má obvykle viditelnou světelnou reflexi až 8 %, což vede k tzv. zrcadlového efektu, který je nepříjemný jak nakupujícím, tak i návštěvníkům muzeí. Objekty za sklem jsou stěží viditelné a k zamezení zrcadlení je třeba používat drahé osvětlovací systémy.

Sklo Planibel Clearsight je opatřeno po obou stranách speciálním povlakem, který snižuje odraz světla na skleněné ploše až na pouhých 0,8 %. Výsledkem je téměř neviditelná tabule skla nabízející kontrastnější pohled na předměty, které jsou za ní umístěny. Je tedy ideální pro aplikace v muzeích a výkladních skříních prodejen, kde jsou umístěné malby či vystavené objekty za sklem lépe vidět. Díky technologii magnetronového nanášení používané AGC je povlak skla Planibel Clearsight velice odolný a vhodný pro použití v interiérových i exteriérových aplikacích. Planibel Clearsight dále vykazuje zvýšenou odolnost proti poškrábání, která představuje další výhodu pro použití na výkladní skříně a výstavní plochy, kde obvykle panuje čilý ruch.

Planibel Clearsight na vysoce transparentním floatovém skle AGC nabízí zvýšenou světelnou prostupnost. Při aplikaci na fasádách se do budov dostává více světla a zlepšují se také estetické vlastnosti. Planibel Clearsight lze vrstvit a používat v izolačním zasklení.

Zdroj: Tisková zpráva AGC

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo