Návštěva premiéra Bohuslava Sobotky v Krupce
Návštěva premiéra Bohuslava Sobotky v Krupce Publikováno: 30. 08. 2016

Dne 12. 7. přivítal výrobní závod v Krupce předsedu vlády Bohuslava Sobotku spolu s ministryní Michaelou Marksovou. Závod v tomto roce oslavil 10 let úspěšného provozu výrobní linky a prošel plánovanou generální opravou za více než čtvrt miliardy korun.

Za Knauf Insulation se návštěvy zúčastnili generální ředitel Dominique Bossan, ředitel závodu Jan Brázda, ředitelka HR Tatiana Orglerová a Ondřej Šrámek, ředitel Public Affairs.

Diskutovalo se především o podpoře energetické efektivity budov a o potenciálu úspor v oblasti novostaveb a rekonstrukcí. Generální ředitel Dominique Bossan kladně hodnotil přínos programu pro rodinné domy Nová zelená úsporám a označil projekt unikátním počinem v regionu Střední a Východní Evropy, který postupně přebírají i další země. Připomeňme, že od letošního roku umožňuje program Nová zelená úsporám žádat o dotace na projekty vedoucí k energeticky úspornějším stavbám kontinuálně. Dále ministryně Marksová přednesla energetické úspory v kontextu sociální politiky. Uvedla, že více než polovina z 12 miliard korun ročně vynakládaných na sociální dávky na bydlení jde na platby za energie. Ministryně vidí v této oblasti potenciál pro úspory a podpora energeticky úsporných staveb nabývá takto dalšího významu. Posledním diskutovaným bodem byla dostupnost recyklovaného skla jako vstupní suroviny a návaznost na odpadovou legislativu.

Po uvolněné rozpravě následovala prohlídka závodu. Role průvodce se ujal ředitel závodu Jan Brázda. Účastníky nejvíce překvapila čistota provozu, absence prachu a jemnost panenské skelné vlny, kterou přirovnali k bavlněné vatě.

Zdroj: Tisková zpráva Knauf Insulation, s.r.o.

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo