III. Ročník Setkání sklářů a keramiků
III. Ročník Setkání sklářů a keramiků Publikováno: 22. 09. 2016

Asociace sklářského a keramického průmyslu ČR uspořádala ve dnech 13. a 14. září, již tradiční, III. ročník Setkání sklářů a keramiků. Letos se Setkání s doprovodným programem konalo ve spolupráci se sklárnou Vetropack Moravia Glass, a.s. v Bořeticích, Kyjově, a Slavkově u Brna. Hlavním tématem Setkání byly informace o současném sklářském a keramickém průmyslu a výhled na následující období.

zahájil Ing. Petr Mazzolini, prezident Asociace, přivítal účastníky ze sklářských a keramických firem a také zástupce Ministerstva průmyslu a obchodu, Svazu průmyslu a dopravy, České sklářské společnosti a Odborového svazu skla, keramiky a bižuterie, kteří v rámci programu setkání vystoupili s příspěvky k rozvoji těchto odvětví v České republice.

Na letošním Setkání sklářů a keramiků bylo předáno Čestné členství v Asociaci, které získal za svůj celoživotní přínos sklářskému a keramickému průmyslu Doc. Ing. Stanislav Kasa, CSc., který je dlouholetým pracovníkem Ústavu skla a keramiky VŠCHT Praha. Velmi významně se podílel na vzniku a rozvoji světově respektované “české školy” modelování sklářských tavicích pecí, a také se zasloužil o rozvoj činnosti České sklářské společnosti. Byl také členem Dozorčí rady Asociace sklářského a keramického průmyslu ČR.

Pro účastníky Setkání byla připravena i návštěva Kyjovské sklárny Vetropack Moravia Glass, akciová společnost, která patří k předním výrobcům obalového skla v České republice. Širokou nabídkou, individuálním přístupem a službami v oblasti designu, vývoje produktu, logistiky a technické podpory je Vetropack Moravia Glass významným dodavatelem skleněných obalů pro vedoucí společnosti potravinářského průmyslu. Součástí doprovodného programu byl i golfový turnaj o putovní pohár a golfová akademie pro nehráče.

Partnery Setkání a doprovodného programu byly firmy: AGC Flat Glass Czech, a.s., Blažek Glass, s.r.o., Crystalex CZ, s.r.o., Crystal Bohemia, a.s., Český porcelán, a.s., Thun 1794, a.s., Vetropack Moravia Glass, a.s.

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo