Moser obhájil prvenství nejluxusnější značky v ČR
Moser obhájil prvenství nejluxusnější značky v ČR Publikováno: 28. 09. 2016

Podle nejnovějšího průzkumu Ogilvy & Mather mezi šéfy marketingu významných firem působících na českém trhu je jako nejluxusnější česká značka v České republice vnímán MOSER stejně jako v předešlé studii publikované před dvěma lety.

Jako nejluxusnější světovou značku čeští marketéři spontánně označili francouzský Cartier, pro který se vyslovilo 29% dotázaných. Pořadí na prvních pěti místech je v případě světových značek vyrovnané (mezi 25% - 29%) na rozdíl od značek českých, kde se pro české křišťálové sklo Moser vyslovilo 67% respondentů a další čtyři české (nebo původem české) značky získaly 35% - 44%. Pořadí světových top značek nepodléhá zásadním změnám, zatímco pořadí vnímání českých značek luxusu zaznamenává změny kromě stabilního 1. místa MOSERU.

Značka MOSER naplňuje všechny atributy, které musí značka splňovat, aby mohla být pokládána za luxusní. „V Česku si lidé dopřávají luxus především kvůli jeho výjimečnosti a kvalitě,“ uvedl k výsledkům studie Ondřej Obluk, Group Managing Director Ogilvy & Mather Prague. Více než polovina dotázaných uvedla, že značka musí demonstrovat společenský status. Luxusní značka by dále měla mít dlouhou tradici a být originální a nápaditá.

Žebříček TOP 100 nejhodnotnějších značek světa publikuje každoročně WPP a MillwardBrown spolu s Financial Times. K výzkumům na téma luxusu Luboš Rezler, Senior Client Director Millward Brown Praha mimo jiné dodal: „Ty nejlepší z luxusních značek jsou schopny spojit mladistvost s respektem k řemeslu a tradici.“

Zdroj: www.moser-glass.com

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo