Muzeum skla a bižuterie zve na výstavu JÁ OZDOBA
Muzeum skla a bižuterie zve na výstavu JÁ OZDOBA Publikováno: 25. 11. 2016

Přáli jste si někdy stát se vánoční ozdobou? Nebo alespoň vidět na vlastní oči, jak tento křehký symbol Vánoc vzniká? Teď si to budete moci dokonce na vlastní kůži vyzkoušet. Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo interaktivní výstavu pro malé i velké děti a skřítek Zdobílek vám ukáže, jak se proměnit v blyštivou vánoční ozdobu.

Budete tvořit, dělat pokusy a taky se trochu hýbat. Projdete si jednotlivá zastavení, kde se aktivně seznámíte s výrobou foukaných vánočních ozdob. A na závěr se jako právě vyrobená ozdoba vyfotíte u stromku nebo v krabici, v níž vyrazíte do světa. Nejlepší fotky muzeum po skončení výstavy odmění. Interaktivní část výstavy JÁ, OZDOBA je zaměřena zejména na rodiny s dětmi a osoby s různými zrakovými vadami. Dospělým ale není v žádném případě vstup zakázán, naopak doporučen!

A co ještě na výstavě nazvané JÁ, OZDOBA uvidíte? Například stromečky plné skleněných vánočních ozdob od současných výrobců a netradičních kousků stvořených výtvarníky. Jablonecké muzeum spravuje největší veřejnou sbírku vánočních ozdob na světě. Během posledních pěti let bylo veřejnosti v tematických výstavách představeno více než 10 000 vzorů. Výstavu JÁ, OZDOBA můžete navštívit od 25. listopadu 2016 do 9. dubna 2017 v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci n. Nisou.

Zdroj: www.msb-jablonec.cz

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo