Skleněné fotbalové lavičky míří do FK Teplice
Skleněné fotbalové lavičky míří do FK Teplice Publikováno: 08. 05. 2014

Při loňském konfederačním poháru FIFA v Brazílii na nich seděly takové hvězdy jako Neymar, Marcelo, Buffon, Balotteli, Iniesta nebo Torres.  Od března ale budou sloužit na stadionu Na Stínadlech fotbalistům FK Teplice. Nejde o nic menšího než o skleněné lavičky, které pro konfederační pohár FIFA a pro letošní mistrovství světa ve fotbale vyrobila společnost AGC.

„FK Teplice jsou jediným fotbalovým týmem podporovaným skupinou AGC. Velmi jsme stáli o to, aby se lavičky z konfederačního poháru FIFA, které naše firma v Brazílii vyrobila, dostaly k nám. A podařilo se. Po náročné cestě přes půl světa, přes přístav v Hamburku je nakonec můžeme přivítat u nás Na Stínadlech,“ řekl Pavel Šedlbauer, předseda představenstva AGC Flat Glass Czech, která je majitelem teplického fotbalového klubu.

Od březnového zápasu se Slavií Praha tak budou tepličtí a další čeští fotbalisté sedět na lavičkách, které si loni vyzkoušely mnohé hvězdy světového fotbalu.

Základem laviček je kovový rám, do kterého jsou zasazena speciální ohnutá skla. Lavičky jsou dlouhé 11,46 metru a 1,90 metru vysoké. „Obě naše lavičky nesou loga FIFA a konfederačního poháru, který se uskutečnil vloni v Brazílii jako generálka na letošní fotbalové mistrovství světa,“ doplnil technické specifikace laviček Pavel Šedlbauer.

Zdroj: Tisková zpráva AGC Flat Glass Czech a.s.

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo