Stadion s prosklenou fasádou na MS v Brazílii je světovým unikátem
Stadion s prosklenou fasádou na MS v Brazílii je světovým unikátem Publikováno: 07. 05. 2014

Společnost AGC, nejvýznamnější světový výrobce skla, chemikálií, keramiky a ostatních high-tech materiálů a komponent, dnes ohlásila, že se stala výhradním dodavatelem veškerých skleněných prvků pro stadion Arena Corinthians. 

Tento sportovní stánek, který se nachází v brazilském Sao Paulu, nabízí design zvýrazněný skleněnými prvky, zejména z vysoce světelně prostupného skla, které bylo vybráno pro své estetické kvality. Uvidíme jej na fasádách, prosklených ochozech a VIP lóžích.Sklem bohatě prostoupený stadion byl vybrán jakožto dějiště zahajovacího utkání letošního Mistrovství světa ve fotbale v Brazílii.

Společnost AGC se stala oficiálním dodavatelem skleněných prvků pro stadion na základě příznivého hodnocení skla Planibel Clearvision, speciálního floatového skla, které poskytuje výjimečnou průhlednost díky minimálnímu množství příměsí. Nízký obsah železa umožňuje, aby se předměty za ním jevily přirozeně, v původním zbarvení. Toto extra čiré sklo také zajišťuje optimální tepelnou a světelnou prostupnost, a přispívá tak k udržitelnému provozu stadionu.

„Sklo Planibel Clearvision od AGC jsme zvolili pro jeho vynikající transparentnost, kvalitu a barevnou stabilitu a samozřejmě s ohledem na spolehlivost dodávek,” říká Anibal Coutinho, hlavní architekt Arena Corinthians. „Jedná se o domovský stadion sportovního klubu Corinthians Paulista, bylo tudíž nutné použít týmové barvy, což je černá a bílá. Na základě několika testů jsme určili, že Planibel Clearvision je ideálním materiálem pro tento architektonický projekt, který vejde do historie díky svému jedinečnému využití čistě bílých odstínů.”

„Pro skleněné prvky stadionu Arena Corinthians bylo sklo Planibel Clearvision perfektní volbou,” říká Davide Cappellino, prezident AGC Glass Brazil. „Do široké řady architektonických aplikací Planibel Clearvision patří interiérové příčky, fasády, čelní plochy obchodů a obrazovky v muzeu, zatímco k průmyslovým aplikacím se řadí osvětlení a kryty solárních panelů, nábytek a sprchové zástěny.”

Arena Corinthians je co do velikosti 11. největším stadionem v Brazílii se 48 234 místy k sezení. Stadion, nově vybudovaný brazilskou společností Odebrecht, nabízí originální moderní vzhled a stane se dějištěm šesti zápasů Mistrovství světa ve fotbale v roce 2014, a to včetně zahajovacího utkání. Východní fasáda stadionu, kde bylo použito sklo Planibel Clearvision od AGC, je se svými 170 m na délku a 20 m na výšku největší obrazovkou pro sledování videoprojekce na světě. Celkem bylo na fasády, ochozy a VIP lóže použito 72 000 m2 skla o váze 1 500 tun.

Podrobnější informace o skle Planibel Clearvision naleznete na www.yourglass.com.

Zdroj: AGC Asahi Glass Co., Ltd.

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo