IV. Setkání sklářů a keramiků
IV. Setkání sklářů a keramiků Publikováno: 27. 09. 2017

V letošním roce se uskutečnilo již IV. SETKÁNÍ SKLÁŘŮ A KERAMIKŮ. Setkání se uskutečnilo ve dnech 12. a 13. září 2017 v hotelu Morris v Novém Boru. 

V průběhu prvního dne vystoupili v rámci programu například Ing. Eduard Muřický náměstek ministra průmyslu, Ing. Bohuslav Čížek, ředitel hospodářské sekce Svazu průmyslu a dopravy, Ing. Petr Beránek, předseda České sklářské společnosti. Ze zahraničních hostů vystoupil Ing. Lubomír Pecha ze Svazu slovenského sklářského průmyslu či Paola di Discordia, výkonná tajmenice Evropského sdružení výrobců užitkového skla (EDG). S nosnou prezentací celého Setkání vystoupil Ing. Petr Mazzolini, prezident Asociace a informoval o vývoji současného českého i evropského sklářského a keramického průmyslu a výhledu pro naše odvětví do dalšího období.

V rámci Setkání byla mimo jiné prezentována témata spojená s chemickými látkami ve skle, sociální dialog a další vývoj mzdových tarifů v kolektivní smlouvě vyššího stupně a podnikových kolektivních smlouvách, aktivity Asociace a mezi účastníky Setkání byly živě diskutovány další příležitosti a hrozby pro naše odvětví. Program konference byl uzavřen společenskou částí s večeří a degustací českých vín z Vinařství pod Radobýlem.

Na samotné Setkání druhý den navazovala návštěva sklárny CRYSTALEX CZ, sklárny AJETO GLASS a společný oběd ve Sklářské krčmě v Lindavě. Následně mohli zájemci využít nabídky golfové akademie na hřišti v Malevilu.

V průběhu druhého dne se uskutečnil také golfový turnaj o pohár prezidenta Asociace, který probíhal na královském Golf Clubu Malevil. Vítězem letošního ročníku se stal pan Martin Grund. Ceny do turnaje věnovaly firmy Crystal Bohemia a.s., Crystalex CZ, s.r.o., Český porcelán a.s., Kavalier Glass, a.s., Thun 1794 a.s. a Vinařství Reisten s.r.o.

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo