Slavnostní zakončení TRIENÁLE
Slavnostní zakončení TRIENÁLE Publikováno: 23. 10. 2017

Vystoupení unikátní skleněné harfy, Mirror Man či beseda s nejuznávanějším současným designérem Maximem Velčovským – to vše je připraveno v sobotu 28. října v jabloneckém Muzeu skla a bižuterie. Ve velkém stylu se tak ukončí rozsahem jedinečný výstavní projekt, na němž se od června do října prezentovalo 12 zemí, 20 škol, 25 výtvarníků a 89 značek. 

Samotné zakončení Mezinárodního trienále skla a bižuterie JABLONEC 2017 připadne na sobotu 28. října, kdy je v průběhu celého dne připraven program gradující ve své originalitě. Do muzea se vrátí skutečný, pravý, zrcadlový Mirror Man, který projekt mezinárodního trienále v červnu také zahajoval. Také tentokrát bude připraven svým originálním kostýmem ä světelnými efekty oživit expozice muzea a zapózovat s návštěvníky. Jedinečný zvukový a vizuální zážitek nabídne Lenka Morávková, která představí svůj vlastní netradiční unikátní nástroj sestavený z 21 skleněných tyčí „Bohemian Cristal Instrument“, jediný artefakt svého druhu na světě. „S velkým úspěchem se s ním letos prezentovala třeba na hudebním festivalu Colours of Ostrava. A návštěvníci dostanou dokonce možnost si pod jejím dohledem tento unikát sami vyzkoušet“, dodává ředitelka muzea Milada Valečková.

Skutečnou lahůdku pro všechny milovníky designu pak představuje od 14 hodin beseda s významným českým designérem a pedagogem Maximem Velčovským. Věnuje se především tvorbě ze skla a porcelánu a mimo jiné se může pyšnit titulem Designér roku 2007. V poslední době navrhuje designové křišťálové výrobky například pro firmy Bohemia Machine nebo Lasvit.

Po celý den se každý návštěvník také může stát porotcem při výběru divácky nejzajímavější kolekce výstavy Trendy.Design.Produkce. Zároveň se tím zařadí do slosování o zajímavé ceny. V ateliéru muzea pak bude v době od 10 do 17 hodin probíhat tvůrčí dílna pro malé i velké, v níž se návštěvníci stanou spolutvůrci originální velkoprostorové skleněné mozaiky ve tvaru loga celého projektu. Mozaika bude po dokončení instalována mezi okna v budově muzea. Zároveň si mohou vyrobit vlastní upomínkový předmět, rovněž ozdobený skleněnou mozaikou. Celý program slavnostního zakončení Mezinárodního trienále skla a bižuterie Jablonec 2017 je pro návštěvníky zdarma. 

Zdroj: Tisková zpráva, MSB

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo