DESIGNBLOK 2017 skončil a ocenil nejlepší tvůrce
DESIGNBLOK 2017 skončil a ocenil nejlepší tvůrce Publikováno: 28. 11. 2017

Vichřice sice předčasně ukončila 19. ročník Designbloku, mezinárodního festivalu designu a módy. I přesto ale došlo na ocenění nejlepších tvůrců a předávání cen, provizorně v pražském Divadle Na Zábradlí. Ceny byly rozdány v jedenácti kategoriích, absolutním vítězem se stala obnovená značka Rückl. 

Během slavnostního předávání byl tradičně podpořen také charitativní projekt. Letos Designblok podpořil neziskovou organizaci Loono, které předal šek na
100 000 Kč.

Tradiční česká značka Rückl letos pod kreativním vedením Ronyho Plesla představila novou kolekci broušeného skla ve speciální instalaci v podobě střelnice. Odnesla si za obnovení značky a nové produkty cenu za Nejlepší nový výrobek a rovněž Hlavní cenu Designbloku. Mezi vystavovateli křehké skleněné krásy byly i čelnové Asociace, a to firmy Kavalierglass, jež je předním evropským výrobcem, který má již 180 letou tradici ve výrobě borosilikátového skla. Nabízí velmi široký sortiment varného skla pro domácnost, průmyslového, laboratorního a technického skla, trubic a průmyslových aparatur. A dále také firma Blažek Glass, která v současnosti zaměstnává 65 zaměstnanců a dodává do celého světa originální skleněné pilníky, tradiční dekorované sklo, křišťálové urny, trofeje, skleněné šperky a další skleněné zboží.

Designblok každoročně podporuje charitativní projekt, kterému věnuje finanční dar v rámci vyhlašování Cen Designbloku. Letos je jím nezisková organizace Loono, která přišla s kampaní Žiješ srdcem. Pomocí workshopů a přednášek učí, jak jít naproti prevenci vzniku kardiovaskulárních chorob. Srdcem žijí také designéři, kteří připravili vlastní umělecké výtvory ztvárňující lidské srdce.

Zdroj: z části www.designblok.cz

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo