Sklo od AGC na mistrovství světa ve fotbale 2018
Sklo od AGC na mistrovství světa ve fotbale 2018 Publikováno: 20. 07. 2018

Mistrovství světa 2018 proběhlo ve dnech 14. června až 15. července 2018 v Rusku. Jak pro Rusko, tak pro společnost AGC Glass Europe znamenala účast na světovém šampionátu velký úspěch: 8 let rozsáhlých příprav; 12 stadiónů, na 11 z nichž je použito sklo AGC, a různá další zařízení, kde se sklo od AGC objevuje.

Každá velká sportovní akce vyžaduje účast tisícovek lidí, stovky velkých staveb a zapojení výrobních firem. Součástí příprav na světový šampionát v Rusku byla dodávka skel AGC na více než 30 staveb nebo přestaveb speciálně pro účely akce. 

Společnost AGC dodala sklo pro stavbu 11 stadiónů, které hostí mistrovství světa. Všechny tyto stadióny byly zmodernizovány tak, aby splňovaly všechny nezbytné normy a předpisy pro tuto sportovní akci stanovené FIFA. Stadióny si současně zachovaly svůj jedinečný místní charakter a atmosféru a napomohlo tomu i vybrané sklo od AGC. 

Zahajovací ceremoniál i finálový zápas se konaly na národním stadiónu v moskevských Lužnikách. Pro tuto příležitost byl stadión kompletně zrenovován i s použitím energeticky úsporného skla AGC Planibel TopN+T on Clearvision. Stadión kromě toho představuje konstrukci silně zdůrazněnou vysoce transparentním sklem s nízkým obsahem železa Planibel Clearvision, které bylo vybráno pro své estetické kvality a bylo využito na fasády, interiéry a VIP salónky. Celkem dodala společnost AGC 6 000 m2 skla na vnější fasády a 2 000 m2 na interiérové stěny a salónky. 

Pro další místa sloužící účelům této celosvětové akce, například hotely, letiště a další sportovní zařízení po celé zemi*, vyrobila společnost AGC více než 100 000 m2 skla. Zvolená řešení zasklení zahrnují skla regulující sluneční záření, energeticky úsporná i dekorativní skla.

Mezi nově vybudované a renovované stavby, kde jsou použita skla AGC patří Zenit Arena v Petrohradu a její VIP zóna, Stadion v Nižním Novgorodu a Samara Arena v Samaře nebo Stadion Fišt v Soči.

*Kompletní seznam nově vybudovaných a renovovaných staveb, kde jsou použita skla AGC najdete na http://www.agc-glass.eu/cs/news/press-release/mistrovstvi-sveta-ve-fotbale-2018-sklo-od-agc-na-vice-nez-30-mistech

Zdroj: Tisková zpráva, http://www.agc-glass.eu/cs/news/press-release/mistrovstvi-sveta-ve-fotbale-2018-sklo-od-agc-na-vice-nez-30-mistech

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo