Módní přehlídka plná bižuterie a skla - Made in Jablonec
Módní přehlídka plná bižuterie a skla - Made in Jablonec

Svaz výrobců skla a bižuterie zahájil nový rok 2019 tradiční velkou módní přehlídkou Made in Jablonec 2019, jejíž premiéra se konala ve čtvrtek 10. ledna 2019 v Eurocentru v Jablonci nad Nisou.

Jednalo se o desátý ročník této přehlídky, jejímž pořadatelem je Svaz výrobců skla a bižuterie. Přehlídka měla podtitul  „Haute Couture Style„ a její organizátoři připravili několik novinek, mezi které patří

účast pěti českých  špičkových módních návrhářů
zahájení spolupráce se soutěží „ Miss Česká republika „
nový moderátor

Modely připravilo 21 tvůrčích týmů složených z bižuterních a šperkařských firem, pěti odborných a uměleckých škol a módních návrhářů a salonů. Název přehlídky napovídá, že modely byly zaměřeny na luxusní a dokonale vypracované oblečení a módní doplňky.

Přehlídka „ Made in Jablonec – Haute Couture Style „ bude celý rok prezentovat Jablonecko v Čechách i v zahraničí. Chce tak navázat na velmi úspěšnou přehlídku Made in Jablonec 2018 – 100 let inspirace „ která reprezentovala český bižuterní průmysl v Astaně,  Jekatěrinburgu, Drážďanech a dokonce v Kataru. Všude se setkala s mimořádným zájmem a postupně pomáhá získávat nové obchodní kontakty.

Premiéra byla velkou společenskou událostí a účastnila se jí řada významných osobností společenského a politického života. Do Jablonce nad Nisou přijela ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková, hejtman Libereckého kraje M. Půta a delegace CzechTourismu, vedená generální ředitelkou M.Palatkovou, a další hosté.

Módní přehlídka Made in Jablonec je prestižním marketingovým projektem Svazu výrobců skla a bižuterie a poděkování patří především všem tvůrcům, kteří skvěle prezentují umění a řemeslnou zručnost oděvních a bižuterních firem.

Foto: Svaz výrobců skla a bižuterie - Aleš Funke

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo