Aktuality z oboru
České sklářství sází na automatizaci a specializovanou výrobu

České sklářství sází na automatizaci a specializovanou výrobu

Publikováno: 06. 11. 2018


 

Český sklářský průmysl patří k odvětvím s nejvyšší mírou automatizace. Do sklářských linek se v posledních letech začínají zapojovat také roboty. U výroby užitkového skla je však daní za vysokou míru automatizace užší sortiment a menší schopnost reakce na požadavky zákazníků, zaznělo na letošním sedmém ročníku Sklářského svítání, které v Jablonci nad Nisou pořádal Svaz průmyslu a dopravy ČR.

Více...

Výstava CHIHULY – LIBENSKÝ – BRYCHTOVÁ

Výstava CHIHULY – LIBENSKÝ – BRYCHTOVÁ

Publikováno: 07. 09. 2018


Výstava v Centru současného umění DOX je poctou téměř padesátiletému přátelství tří ikon současného uměleckého sklářství – Dalea Chihulyho, Stanislava Libenského a Jaroslavy Brychtové. Spolupořádá ji Chihulyho Studio a rodina Stanislava Libenského a Jaroslavy Brychtové a potrvá do 24. září 2018.

Více...

Podzimní porcelánové slavnosti 2018

Podzimní porcelánové slavnosti 2018

Publikováno: 20. 08. 2018


Na prostranství před Grandhotelem Pupp v Karlových Varech se v termínu 7. - 9. září 2018 konají Porcelánové slavnosti, které pořádá porcelánka Thun 1794 a.s. ve spolupráci s Grandhotelem Pupp a sklárnou Moser a.s.. V slavnostním sále Grandhotelu Pupp bude instalována výstava "Prostřené stoly", kde společnost Thun 1794 a.s. prezentuje svoji současnou produkci užitkového porcelánu, kterou na stolech vkusně doplňuje sklo Moser. Výstava je pro návštěvníky slavností přístupná zdarma. Vedle českého porcelánu se však na sále objeví i porcelán ze sousedního Bavorska v rámci projektu Porcelán v česko-bavorském příhraničí. 

Více...

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo