Pořádané akce
Český porcelán, a. s. dětem

Český porcelán, a. s. dětem

Období: 10. 12. 2018 - 16. 12. 2018 Místo: Teplice, Dubí

Český porcelán, a. s. pořádá vánoční zábavnou akci pro děti.

"Přijďte mezi nás se svými dětmi, nechť si namalují dle vlastní fantazie vánoční ozdobu. Malovat se bude na biskvitové střepy ve tvaru vánočních ozdob. Pastelky a fixy s sebou!!!"

Více...

České Vánoce v PALACE PLUS

České Vánoce v PALACE PLUS

Období: 7. 12. - 9. 12. Místo: Jablonec nad Nisou

Svaz výrobců skla a bižuterie zve děti i dospělé na tradiční akci v PALACE PLUS.  V tomto roce si pro Vás připravili šest tvůrčích dílen. Děti i dospělí si mohou vyzkoušet některé bižuterní a sklářské techniky a vyrobit si tak třeba originální dárky nebo vánoční dekorace.

 

Více...

Ohlédnutí za sklářským sympoziem

Ohlédnutí za sklářským sympoziem

Období: 8.10.2018 - 31.1.2019 Místo: Sklářské muzeum Nový Bor

Výsledky letošního XIII. INTERNATIONAL GLASS SYMPOSIUM můžete ve SKLÁŘSKÉM MUZEU NOVÝ BOR vidět až do konce ledna 2019. Po skončení v Novém Boru se výstava IGS 2018 v rámci partnerství s Uměleckoprůmyslovým museem v Praze přestěhuje do našeho hlavního města.

Více...

DESIGN ČESKÉHO A SLOVENSKÉHO SKLA

DESIGN ČESKÉHO A SLOVENSKÉHO SKLA

Období: 9.11.2018 - 14.4.2018 Místo: Jablonec nad Nisou

Souborná prezentace českého a slovenského designového skla, která představí společné i rozdílné rysy a charakteristiky českého a slovenského přístupu k tomuto materiálu a to včetně období po roce 1993.

V rámci mezivládního projektu České a Slovenské republiky Společné století jsme připravili  jedinečnou výstavu věnovanou fenoménu designového nápojového skla z let 1918-2018, v němž obě země stále patří mezi renomované světové výrobce.  

Více...

Sklářská slavnost na Kristiánově

Sklářská slavnost na Kristiánově

Období: 1. 9. 2018 - 1. 9. 2018 Místo: Kristiánov

Na jediný den v roce se do zaniklé sklářské osady Kristiánov v Jizerských horách vrátí výroba skla a bižuterie. V sobotu 1. září od 9 hodin se zde uskuteční Sklářská slavnost, kterou pořádá jablonecké Muzeum skla a bižuterie http://www.msb-jablonec.cz/.

Více...

Keep in Touch

Keep in Touch

Období: 5.9.2018 - 20.9.2018 Místo: Dubí

Keep in Touch je mezinárodní porcelánové sympozium, již tradičně organizované pro studenty z českých i zahraničních škol, designéry a umělce do 35 let. Pořadatelem sympozia je Fakulta Umění a Designu UJEP Ústí nad Labem. 

Akce se odehraje v Experimentálním keramickém studiu ateliéru Design Keramiky FUD UJEP v Dubí.

Více...

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo