Hrnek nebo umění?
Hrnek nebo umění?

Období: 5. 7. 2015 - Místo: Kostelec nad Černými lesy

V galerii Jana Svatoše v Kostelci nad Černými lesy můžete nyní vidět úplně nejnovější výsledky práce některých výtvarníků (skoro ještě teplé z pece), které vznikly v porcelánce v Dubí. Jak mnozí z Vás jistě víte, tradice Hrnkového symposia Dubí vznikla již v roce 1989 a od té doby zde vznikly stovky nových návrhů tvarů a designu keramických hrnků. Této akce se účastní nejen špičkoví autoři z České republiky, ale též autoři ze zahraničí.

Podstatou symposia je vytvořit nové užitné umění, jež z větší části skončí v depozitáři porcelánky Dubí a je tak škoda, že se nikdy nedostanou do výstavních prostor, kde by byly k nahlédnutí široké veřejnosti. Letos se však můžete přijít podívat alespoň na část tvorby, která je již od 5. 7. 2015 v kostelecké galerii přístupná k nahlédnutí a některé kousky i k prodeji. Vernisáž této výstavy proběhne v neděli 26. 7. 2015, jejíž součástí bude Jazzový koncert.

Zkrátka: umění a hudba v Galerii Jan Svatoš = to nemá chybu!

Tímto si Vás dovolujeme pozvat v neděli 26. 7. 2015 v 16 hodin na vernisáž výstavy výsledků Hrnkového symposia Dubí s názvem Umění nebo hrnky? A navíc ještě Jazz! Součástí programu bude příjemný Jazzový koncert v podání Eduard a Kuhna (saxofon) a Jiřího Šlupky Svěráka (klávesy a zpěv).

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo