Výstava Brilliant By Design
Výstava Brilliant By Design

Období: 7.10.2015 - 31.10.2015 Místo: České centrum Praha

Výstavou Brilliant By Design se Česká centra rozhodla připomenout tradici a poukázat na nové trendy v „křehkém“ oboru. Oslovila Petra Nového, z Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Ojedinělá výstava projela Evropou a nyní se po dvou letech vrací do Prahy. Českým návštěvníkům se tak nabízí mimořádná šance zhlédnout originální designové kousky předních českých designérů. Kde? Přímo v centru metropole.

„Naše výstava prezentuje český design skla a porcelánu v jeho artové i průmyslové podobě. Ukazuje, že tyto obory mají v České republice nejen respektovanou staletou historii, ale i pestrou a životaschopnou současnost. Ostatně i proto jsme v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravili Mezinárodní trienále skla a bižuterie JABLONEC 2014, kde se podařilo představit jeho aktuální podobu ve srovnání se světovou konkurencí, za níž to české rozhodně nezaostává“, upřesňuje Petr Nový, hlavní kurátor Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. 

Výstava Brilliant By Design začíná 7. 10. 2015 v 18:00 hod., kdy proběhne její slavnostní zahájení a potrvá do 31. 10. 2015. Otevřeno bude po celou dobu výstavy od pondělí do pátku vždy od 11:00 hod. do 18:00 hod., a v sobotu od 11:00 hod. do 17:00 hod. Vstup na výstavu je zdarma.

 

Adresa:

České centrum Praha

Rytířská 31

110 00 Praha 1

 

Zdroj: www.czechcentres.cz

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo