Příběh křišťálu Moser
Příběh křišťálu Moser

Období: 9. února - 22. března 2017 Místo: Obecní dům v Praze

Sklárna Moser Vás srdečně zve na unikátní výstavu oslavující 160 let křišťálové krásy. Po celých šest týdnů máte jedinečnou možnost zhlédnout výroční kolekci MOSER 2017, pro kterou byla vytvořena díla inspirovaná nejúspěšnějšími a nejvýznamnějšími díly sklárny Moser z období malovaných historizujících motivů, rytých secesních rostlinných dekorů a zlacených afrických výjevů, jež přinesly sklárně slávu a světové renomé.

Díky tomu, že sklářské řemeslo je v Moseru pečlivě předáváno z generace na generaci, vznikla díla vysoké umělecké hodnoty vyrobená stejnými originálními postupy jako před více než sto lety. Na vzniku výroční kolekce MOSER 2017 se podíleli významní sklářští výtvarníci a nejlepší mistři sklárny Moser. Vrcholem výstavy je křišťálový lustr Ludwig, velkolepé dílo, jímž vzdali mistři skláři poctu zakladateli sklárny, Ludwigu Moserovi. Propojuje historický a řemeslný odkaz Ludwiga a Lea Mosera se současnými prvky designu, světla a řemeslným uměním současných mistrů sklářů a brusičů.

Tento klenot měří 220 cm, jeho průměr je 190 cm a váží téměř 200 kg. Světovou unikátností lustru jsou v několika vrstvách zlacená ramena 24-karátovým zlatem. Na ramenech lustru je zavěšeno 133 ověsků z ručně foukaného a broušeného křišťálu ve zlatavé barvě skloviny topas, které jsou zdobeny oroplastikou a malovány 24-karátovým zlatem. Toto dílo se rodilo bezmála jeden rok a podílelo se na něm kolem čtyřiceti lidí. Lustr LUDWIG se poprvé v celé své nádheře představí domácímu publiku právě na výstavě v Obecním domě.

 

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo