Den otevřených dveří PRECIOSY ORNELY v Desné
Den otevřených dveří PRECIOSY ORNELY v Desné

Období: 17. června 2017 8:00 - 13:00 h Místo: Desná

Oslavte s Preciosou 170. výročí zahájení výroby skla v Desné. Přijďte v Den otevřených dveří v sobotu 17. června od 8 do 13 hodin a zažijte jedinečnou atmosféru sklářských hutí v areálu PRECIOSY ORNELY. Boudou Vám otevřeny dveře do provozů Polubný a Perlovka.

Provoz Polubný

Prohlédnete si jak historii - tradiční ruční sklářskou výrobu lustrových ověsů, laboratorního a dekorativního skla, tak nejžhavější současnost – nejmodernější technologii tavení skla na speciálních agregátech, vyrábějících unikátní skloviny a produkty z nich. Uvidíte také nejrůznější způsoby broušení, řezání, matování a leštění skla. Vstoupíte tak do neopakovatelného prostředí, kde cinká čerstvě vytažené horké sklo, sálá teplo z pecí a voní spálené dřevo.

Provoz Perlovka – výroba skleněných perliček

Zhruba od poloviny 19. století se v Desné průmyslově vyrábějí skleněné perličky, technologicky i vzhledově jedinečné skleněné bižuterní komponenty. Projdete si kompletní výrobní cyklus od tažení skleněných trubiček přes sekání a kulacení po třídění a finální balení pro další zpracování.

Sobotní den vám zpříjemní také doprovodný program v areálu PRECIOSY ORNELY v Desné a v jeho blízkém okolí.

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo