PODZIMNÍ PORCELÁNOVÉ SLAVNOSTI 2017
PODZIMNÍ PORCELÁNOVÉ SLAVNOSTI 2017

Období: 8. - 10. září 2017 Místo: Karlovy Vary

Na prostranství před Grandhotelem Pupp v Karlových Varech se v termínu 8. – 10. září 2017 konají letos už podruhé Porcelánové slavnosti, které pořádá porcelánka Thun 1794 a.s. ve spolupráci s Grandhotelem Pupp. 

V slavnostním sále Grandhotelu Pupp bude instalována výstava "Prostřené stoly" kde společnost Thun 1794 a.s. prezentuje svoji současnou produkci užitkového porcelánu, kterou na stolech vkusně doplňuje sklo Moser. Vedle českého porcelánu se však nově na sále objeví i porcelán ze sousedního Bavorska v rámci projektu Porcelán v česko-bavorském příhraničí. V 23 prodejních stáncích je nabízen porcelán, ale taktéž sklo za mimořádně zvýhodněné ceny. Po celý víkend je pro návštěvníky připraven doprovodný program v podobě živé hudby, bohatého občerstvení a Porcelánové školičky pro děti. Zde si mohou děti vyrobit svůj vlastní hrneček, který bude na místě vypálen a poté si ho děti odnesou domů. V pátek budou po celý den probíhat odborné semináře na porcelánové téma. Záštitu nad akcí převzala agentura CzechTourism.

V rámci Karlovarského folklorního festivalu jsou celé Porcelánové slavnosti doprovázeny vystoupeními folklorních souborů z celého světa - např. z Číny, Mexika či Nového Zélandu, samozřejmostí jsou soubory z Čechy, Slovenska a Moravy.

Srdečně zveme všechny Karlovaráky i návštěvníky lázeňského města na 22. Podzimní porcelánové slavnosti.

Provozuje: ASKPCR logo

Asociace je členem: Glass AllianceSPCR logo